Menu Zamknij

Darmowe komunikatory online: do zabawy i do pracy

Jeśli z jakiegoś powodu nie chce się używać Skype’a lub Facebooka, można sobie pokonwersować za pomocą programów online. Przedstawię tutaj 4 różne strony, które posiadają podobne funkcje, z których najważniejsze to:

  • czat
  • rozmowa głosowa
  • wideo

Talky

Jeśli nie mamy ochoty stwarzać n-tego konta, dobrą opcją będzie Talky. Można założyć zamknięty (zahasłowany) lub otwarty pokój, zapraszać do niego znajomych za pomocą linka, rozmawiać na głos, bądź na czacie oraz współdzielić ekran.
A póki się nudzimy, czekając na znajomych, możemy zagrać w prostą grę polegającą na sterowaniu niebieską rakietą z różowym dymem. Bardzo wciągające, jak widać po mojej minie. 😀

FaceFlow

Drugą ciekawą opcją jest FaceFlow. Tutaj niestety rejestracja jest już wymagana, ale tylko od osoby, która tworzy pokój. Można robić to, co w Talky, oprócz grania w rakietę i współdzielenia ekranu. Na szczęście ten program ma inną zaletę godną uwagi. A mianowicie – może służyć do poznawania nowych osób z całego świata. Uzupełniając profil informacjami osobie zwiększa się szanse na to, że zagada do nas ktoś z podobnymi zainteresowaniami.

HipChat

W HipChat niestety można zaprosić osoby wyłącznie mailowo. Dodatkową funkcją, prócz czatu, rozmowy głosowej i wideo jest możliwość współdzielenia plików. Można też współdzielić ekran, oznaczać osoby podczas rozmowy, aby przykuć ich uwagę, a także używać emotikonów. Istnieje także opcja stworzenia wielu pokoi (każda konwersacja może dotyczyć czego innego i mogą brać w niej udział te same lub różne osoby).

Slackbot

W Slackbot, podobnie jak w HipChat, znajomych do czatu można zaprosić wyłącznie przez maila. Oba programy mają też generalnie podobne funkcje (różnią się drobnymi niuansami, ale nie będę wchodzić w szczegóły). Slackbot, jak sama nazwa wskazuje, posiada własnego bota. Można z nim trochę poczatować dla zabawy, ale jego główną funkcją jest samouczek.

Co do czego? 

Talky i FaceFlow są idealne do zabawy i spontanicznych rozmów.
HipChat lub Slackbot mogą się przydać do organizacji pracy zespołowej – w pracy, w grupie na studiach, czy na przykład w kole naukowym.

Post napisany w ramach zajęć „Sieciowe środowisko pracy”.